Ważne ogłoszenie

Dyrektor ZSPiG w Działoszynie informuje, że dni  22.12.2014 r., 23.12.2014 r., 29.12.2014 r., 30.12.2014 r. oraz 02.01.2015 r. są wolne od zajęć dydaktycznych. W sytuacji, gdy rodzice lub prawni opiekunowie nie będą mogli zapewnić w tych dniach opieki swojemu dziecku, szkoła zorganizuje w tych dniach zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 8:00 do 14:00
w świetlicy szkolnej.  W tych dniach obiadów i dowozów nie będzie.

Dnia 05.01.2015 r. w szkole odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć. 

W dniu 6 czerwca 2012r. uczniowie klasy 0 oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami - Edytą Gleizner, Zofią Tadewosjan-Zawadzką i Marleną Olejarz, uczestniczyli w wędrówce szlakiem turystycznym przez Rudawy Janickie do Kolorowych jeziorek.

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu autokarem do Wieściszowic, gdzie dzieci wraz z rodzicami obserwowały krajobraz Sudetów, ciekawe obiekty i miejscowości na trasie przejazdu.

Następnie wędrówka przeszłą z Wieściszowic zielonym szlakiem, pod górę, do dawnej kopalni łupków pirytonośnych „Hoffnung”, przy której jest Purpurowe Jeziorko. Dzieci obserwowały jeziorko, otaczający krajobraz, skały i wyrobiska.

Kontynuowano wędrówkę zielonym szlakiem pod górę, przez las, do Błękitnego Jeziorka.  Uczestnicy wycieczki obserwowali las świerkowy i  wyrobiska dawnej kopalni „Neues Gluck”.  Wycieczka krótko odpoczęła nad jeziorkiem, po czym wyruszyła przez las do Wieściszowic.

Dzieci przejechały autokarem na Przełęcz Karpnicką, gdzie przy ognisku upiekły kiełbaski.

Wycieczka była udana i wszystkim bardzo się podobała :)