Ważne ogłoszenie

Ogłoszenie

01 września 2014 r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

godz. 08:00 - Msza Św. w kościele

godz. 08:45 - Apel w sali gimnastycznej i spotkania z wychowawcami klas

ok. godz. 09:30 - odjazd  autobusów do poszczególnych miejscowości

 

Dowóz uczniów do szkoły z posczególnych miejscowości:

Kurs I: Bratków godz. 07:05,   Posada godz. 07:09,   Działoszyn

Kurs I: Wyszków godz. 07:30,   Wolanów godz. 07:35,   Działoszyn

Kurs II: Lutogniewice godz. 07:30,   Krzewina godz. 07:35,   Działoszyn

 

 

W dniu 6 czerwca 2012r. uczniowie klasy 0 oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami - Edytą Gleizner, Zofią Tadewosjan-Zawadzką i Marleną Olejarz, uczestniczyli w wędrówce szlakiem turystycznym przez Rudawy Janickie do Kolorowych jeziorek.

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu autokarem do Wieściszowic, gdzie dzieci wraz z rodzicami obserwowały krajobraz Sudetów, ciekawe obiekty i miejscowości na trasie przejazdu.

Następnie wędrówka przeszłą z Wieściszowic zielonym szlakiem, pod górę, do dawnej kopalni łupków pirytonośnych „Hoffnung”, przy której jest Purpurowe Jeziorko. Dzieci obserwowały jeziorko, otaczający krajobraz, skały i wyrobiska.

Kontynuowano wędrówkę zielonym szlakiem pod górę, przez las, do Błękitnego Jeziorka.  Uczestnicy wycieczki obserwowali las świerkowy i  wyrobiska dawnej kopalni „Neues Gluck”.  Wycieczka krótko odpoczęła nad jeziorkiem, po czym wyruszyła przez las do Wieściszowic.

Dzieci przejechały autokarem na Przełęcz Karpnicką, gdzie przy ognisku upiekły kiełbaski.

Wycieczka była udana i wszystkim bardzo się podobała :)