Ważne ogłoszenie

 
Dnia 01 września 2015 r. rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.
O godz. 10:00    Msza Święta w kościele w Działoszynie
O godz. 11:00    Miejsko Gminna Inauguracja w sali gimnastycznej
Świetlica szkolna będzie czynna w tym dniu od godz. 9:00
 
Dowozy uczniów do szkoły:
Miejscowość
godz.
wyjazdu
Miejscowość
godz.
wyjazdu
Miejscowość
Wolanów
9:15
Wyszków
9:18
Działoszyn
Posada
9:30
Bratków
9:35
Działoszyn
Lutogniewice
9:25
Krzewina
9:30
Działoszyn
 
 
 
 
 
 
Odwozy uczniów do poszczególnych miejscowości około godz. 12:30

 

W dniu 6 czerwca 2012r. uczniowie klasy 0 oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami - Edytą Gleizner, Zofią Tadewosjan-Zawadzką i Marleną Olejarz, uczestniczyli w wędrówce szlakiem turystycznym przez Rudawy Janickie do Kolorowych jeziorek.

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu autokarem do Wieściszowic, gdzie dzieci wraz z rodzicami obserwowały krajobraz Sudetów, ciekawe obiekty i miejscowości na trasie przejazdu.

Następnie wędrówka przeszłą z Wieściszowic zielonym szlakiem, pod górę, do dawnej kopalni łupków pirytonośnych „Hoffnung”, przy której jest Purpurowe Jeziorko. Dzieci obserwowały jeziorko, otaczający krajobraz, skały i wyrobiska.

Kontynuowano wędrówkę zielonym szlakiem pod górę, przez las, do Błękitnego Jeziorka.  Uczestnicy wycieczki obserwowali las świerkowy i  wyrobiska dawnej kopalni „Neues Gluck”.  Wycieczka krótko odpoczęła nad jeziorkiem, po czym wyruszyła przez las do Wieściszowic.

Dzieci przejechały autokarem na Przełęcz Karpnicką, gdzie przy ognisku upiekły kiełbaski.

Wycieczka była udana i wszystkim bardzo się podobała :)