Ważne ogłoszenie

 
Drogi Rodzicu!
Internet oferuje ogromne możliwości Twojemu dziecku. Jest to miejsce w którym czuje się ono wyjątkowo komfortowo, lubi spędzać swój wolny czas. Internet to jego „okno na świat”, narzędzie do kreowania swojego wizerunku i zawierania znajomości, odskocznia od problemów i często najlepsza forma rozrywki. Jednak prócz wartościowych treści na Twoje dziecko w wirtualnym świecie czyha wiele niebezpieczeństw. Warto wiedzieć, że nie musimy być ekspertami w dziedzinie nowinek technologicznych, by móc porozmawiać z dzieckiem o jego aktywności w sieci. Nie musimy również odrzucać wszystkich możliwości, jakie daje nam Internet w związku z owymi zagrożeniami. Możemy natomiast zminimalizować wirtualne niebezpieczeństwa, pomóc młodemu pokoleniu dokonywać selekcji zasobów sieci, a w przypadku realnego już zagrożenia być wsparciem.
 
Co możesz zrobić?
1.      Ustal z dzieckiem zasady korzystania z Internetu i konsekwentnie je egzekwuj (np. czas użytkowania Internetu, korzystania z gier komputerowych).
2.      Ustaw komputer w ogólnodostępnym, widocznym dla Ciebie miejscu.
3.      Zainteresuj się tym, w jaki sposób spędza czas Twoje dziecko w sieci. Nie bój się przyznać do ewentualnej niewiedzy, zaproponuj wspólne przeglądanie jego ulubionych stron internetowych, zagraj z nim w jego ulubioną grę komputerową, pomoże Ci to sprawdzić, czy udostępnione tam treści, są odpowiednie dla     wieku Twojego dziecka.
4.      Zwróć uwagę, jakie informacje o sobie umieszcza Twoje dziecko w Internecie (nie powinno podawać swoich danych osobowych i przesyłać swoich zdjęć osobom poznanym w sieci).
5.      Naucz swoje dziecko, że osoba poznana w sieci nie zawsze musi być tym, za kogo się podaje i nie musi mówić prawdy; poproś, żeby dziecko informowało Cię,   z kim się kontaktuje.
6.      Zawiadom policję o ewentualnym przestępstwie, a administratorów stron o niewłaściwych zachowaniach. Jeśli Twoje dziecko stanie się ofiarą przestępstwa przez Internet, niczego nie kasuj z komputera. Jeśli coś Cię zaniepokoiło, poszukaj pomocy, skontaktuj się z Helpline.org.pl.
 
Więcej informacji znajdziesz tutaj:
http://www.saferinternet.pl/images/artykuly/projekty-edukacyjne/Kompendium_www.pdf
Źródło: http://dzieckowsieci.fdn.pl/, www.dbi.pl

 

W dniu 6 czerwca 2012r. uczniowie klasy 0 oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami - Edytą Gleizner, Zofią Tadewosjan-Zawadzką i Marleną Olejarz, uczestniczyli w wędrówce szlakiem turystycznym przez Rudawy Janickie do Kolorowych jeziorek.

Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu autokarem do Wieściszowic, gdzie dzieci wraz z rodzicami obserwowały krajobraz Sudetów, ciekawe obiekty i miejscowości na trasie przejazdu.

Następnie wędrówka przeszłą z Wieściszowic zielonym szlakiem, pod górę, do dawnej kopalni łupków pirytonośnych „Hoffnung”, przy której jest Purpurowe Jeziorko. Dzieci obserwowały jeziorko, otaczający krajobraz, skały i wyrobiska.

Kontynuowano wędrówkę zielonym szlakiem pod górę, przez las, do Błękitnego Jeziorka.  Uczestnicy wycieczki obserwowali las świerkowy i  wyrobiska dawnej kopalni „Neues Gluck”.  Wycieczka krótko odpoczęła nad jeziorkiem, po czym wyruszyła przez las do Wieściszowic.

Dzieci przejechały autokarem na Przełęcz Karpnicką, gdzie przy ognisku upiekły kiełbaski.

Wycieczka była udana i wszystkim bardzo się podobała :)